Ana Sayfa » Mavi Yolculuk

Mavi Yolculuk Hakkında Bilgi

Mavi Yolculuk, denizcilik sektörü içinde bir çok paydaşı olan bir dinlence halidir. İnsanların maceracı, araştırmacı keşfedici ruhunun yanı sıra doğa ile başbaşa kalma isteğinin en iyi karşılık bulduğu bir tatil şeklidir.

Ortak bileşeni tatil, dinlenme ve kültür olan Mavi yolculuk ile gerçek bir dinlenmeyi yaşarken hala keşfedilmemiş yerleri görme, deniz, tarih ve doğayla iç içe olma, kendinize tam anlamıyla zaman ayırma, spor yaparak büyük şehirlerin gürültüsünden uzak ve sakin koylarda vakit geçirme, farklı farklı kültürleri öğrenme ve yaşama fırsatı bulursunuz.

1950 li yıllarda Bodrum’da yaşayan ve Halikarnas balıkçısı olarak anılan Cevat Şakir Kabaağaçlı, içindeki keşif ruhuyla başlattığı tekne turları yazar ve şair arkadaşlarının katılımıyla bir süre sonra dünyanın bildiği eşsiz bir yolculuğa dönüştü. Türkiye’de 1479 km ile en uzun kıyı şeridine ve dantel gibi örülmüş doğa harikası koy ve adalara sahip olan 48 plaka numaralı Muğla ili Ege ve Akdeniz’e kıyı ilçeleri Mavi Yolculuğun merkezi olmuştur. 1950 ve 1960 larda Bodrum’dan esen bu rüzgar 1970 lerde Marmaris’e 1980 lerde Turgut Özal'ın Göcek koylarını öne çıkarması ile Fethiye'ye ve 1990 larda da Kaş ve Antalya’ya yayılmıştır.

Turkuaz denizi, yemyeşil çam ve günlük ormanları ile bezenmiş Göcek Koylarına Dalaman Havaalanının yakın olması bir anda Göcek koylarını Mavi Yolculuğun merkezi konumuna yerleştirdi. Fethiye ve Göcek’ten haraket eden teknelerin kısa sürede durgun, göl gibi ve doğa harikası sakin koylara açılma fırsatı bulmaları insanları cezbetti. Mavi yolculuk yapan yabancılar kendi çevrelerine yaşadıklarını ve geleneksel Türk misafirperverliğini de anlatınca kısa süre içerisinde Mavi Yolculuk dünyaya yayılan tatil ve dinlence markası haline dönüştü.

Başlangıçta tatil için beldelerine gelen insanları yakın koylara denize girmeleri için taşıyan balıkçı tekneleri, zamanımızda 5 yıldızlı otel hizmetlerini aratmayan, süper lüks mega yatlara dönüşmüştür. İlk yıllarda klasik sadece temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz standarttaki tekneler, günümüzde adeta yüzen birer otel konumundadır. Bu nedenle Mavi yolculuk yüksek katma değer yaratan paydaş sektörlere sahiptir.

Mavi Yolculuğa ana liman olarak Ege ve Akdeniz’in Bodrum, Marmaris, Fethiye, Göcek, Kaş ve Antalya’dan katılabilirsiniz.

Mavi yolculuk esnasında görebileceğiniz önemli yerler; Göcek koyları Bedri Rahmi ve Tersane adası, Orhaniye kız kumu, Gökova körfezi, Sedir Adası, Kleopatra plajı, Çökertme Koyu, Datça Knidos, Bozukkale, Serçe, Marmaris Turunç, Çiftlik, Dalyan nehir gezisi, Ölüdeniz Kelebekler ve Kabak Vadisi, Kalkan, Kaş, Kekova, Kale, Üçağız, Demre, st. Nikolas kilisesi, Finike, Adrasan, Çıralı, Olimpos ateşi, Phaselis ve yazamadığımız daha birçok yeri görme şansınız vardır.

Bir başka koyda akşam yemeğini yedikten sonra güvertede yıldızları sayarak uyursunuz. Bu nedenle Mavi Yolculuk yapan teknelerimiz beş yıldız değil, beş milyon yıldızlı otel gibidir. Sabah gözlerinizi bir başka koyun turkuaz denizinde kahvaltı öncesi yüzerek açarsınız.

Kabin Kiralama

Müşterilerimiz sunmuş olduğumuz rotalardan herhangi birini seçerek isterse tek başına kabin kiralayabilir isterse iki kişi bir kabin kiralayarak Mavi Yolculuğa katılabilir. Seçmiş olduğu rotada yeterli sayıda kabin yok ise müşterimizi diğer rotaya gönderebiliriz. Bu durumların yaşanmaması için müşterilerimizin kabin kiralama talepleri sırasında bilgilendiriyoruz.

Kabin kiralamada isterseniz transferlerinizide biz yapabiliyoruz. Transfer için her müşteri için ayrı fiyatlandırıyoruz.

Yat Kiralama

Yat Kiralama yapacağınız zaman o yatı sadece kendinize ait olduğunu unutmayınız. Yat kiralamada seçeceğiniz rotayı bize bildirirmeniz gerekmektedir. Seçilen yattın günlük fiyatı üzerinden hesaplama yapılarak kaç gün kiralamak isterseniz size ona göre fiyat teklifi sunulmaktadır. Yat kiralama fiyatları internet sayfamızda herşey dahil olarak hesaplanarak size sunulmaktadır. Eğer siz isterseniz yiyecek ve içecek fiyatları çıkartılarak size tekrar fiyat sunabiliriz.

Yat kiralamada isterseniz transferlerinizide biz yapabiliyoruz. Transfer için her müşteri için ayrı fiyatlandırıyoruz.Ana Sayfa | Yatlar | Rezervasyon | Iletisim | Site Haritası | Tasarım | Şartname