Pamukkale ve Hierapolis

Yetişkin:
30 €
Çocuk:
30 €
Bebek:
0 €
Süre:
2 Tam Gün
Yaş Limiti:
0+

Pamukkale ve HierapolisDoğa / Tarih


Otel veya tekneden ücretsiz transfer.
Geçerli Tarihler
01-04-2019 - 30-11-2019
Alınış
08:00
Bırakılış
19:30

Pamukkale ve Hierapolis

Dünya harikası Pamukkale. Yok olmadan görmeniz gerekir.


Tur Açıklaması

Bu turumuzda Türkiye’nin en güzel antik şehirleri arasında yer alan Efes Antik Kenti tarihinin sanatsal izlerini takip edecek, doğanın yarattığı muhteşem Pamukkale travertenleri üzerinde dolaşacak, 2500 yaşındaki Hierapolis’i ziyaret edip unutulmaz bir gün geçireceğiz.

Sabahın erken saatinde başlayacak olan Pamukkale ve Hierapolis turumuza, Muğla yakınlarında açık büfe kahvaltının ardından başlayıp, ilk olarak Efes Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz.

Dünya’nın 7 Harikası’ndan biri olan Artemis Tapınağı’nın Efes’te yer almış olması, kentin casibesini giderek artırmıştır. Bunun yanında Celcus Kütüphanesi, Antik Tiyatro, Kral Yolu ve birbirinden değerli arkeolojik yapıları görebilir, Efes tarihinin sanatsal yolculuğunda yerinizi alabilirsiniz. Bu şaşalı tarihsel yolculuğun ardından ilk günümüzü tamamlayıp otele geri dönüş yapıyor, akşam yemeğimizin keyfini çıkarıyoruz.

Pamukkale ve Hierapolis Turu’nun ikinci günü yine açık büfe kahvaltının ardından Denizli’de yer alan, pamuksu görünümüyle doğanın mucizevi sanatçı kimliğini görebileceğiniz Pamukkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Çeşitli kimyasal reaksiyonlarla oluşan bembeyaz kaya parçaları, aralarında biriken termal sularla büyülü bir mekana dönüşüyor. Bu kar gibi beyaz travertenlerin üzerinde yürüyebilir, içinde biriken göletlerde ayaklarınızı dinlendirip şehrin silüetini izleyebilirsiniz.

Pamukkale ve Hierapolis Turu’unun devamında, arkeolojik literatürde ‘Kutsal Kent’ olarak adlandırılan Hierapolis Antik Kenti’ne ulaşacağız. Burada bir çok tarihi dehanın oluşturduğu yapıları inceleyecek, yapımı 150 yıl süren, Akdeniz Havzası içerisindeki en önemli ve özgün Roma Tiyatrosu olan 1800 yıllık Hierapolis Antik Tiyatro’sunda eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız.

Kadim bir yolculuğun izlerinden geçip rotamızı bu kez çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan Kleopatra Havuzu’na çeviriyoruz. Dünyaca ünlü bu kaplıca banyosunda yüzebilir, suyun altındaki tarihsel kalıntılar arasında olmanın heyecanını yaşayabilirsiniz.

Pamukkale ve Hierapolis Turu’ndaki bu son tarihsel alanı geride bıraktığımızda, etraftaki ören yerlerini de ziyaret ederek Fethiye’ye dönüş yoluna geçiyoruz.

Tarihin ve doğanın yarattığı birlikteliğin arasında rüya gibi bir gezintinin ardından yepyeni bir deneyim yaşamanın keyfine varacağınızı umuyoruz.

Pamukkale ve Hierapolis Turu - Doğanın ve İnsanın Birlikteliğinde Tarihsel Yolculuk


Ücrete Dahil Olanlar

Ulaşım, Konaklama, Akşam Yemeği, Sabah Kahvaltısı, Sigorta, Rehber


Ücrete Dahil Olmayanlar

Kişisel Harçamalar, İçecekler


Yanınızda Getirin

Şapka, Mayo, Güneş Kremi, Ayakkabı


Kaya Yachting