Xanthos Patara Letoon Turu

Yetişkin:
45 €
Çocuk:
23 €
Bebek:
0 €
Süre:
Tam Gün
Yaş Limiti:
0+

Xanthos Patara Letoon TuruDoğa / Tarih


Otel veya tekneden ücretsiz transfer.
Geçerli Tarihler
01-03-2021 - 31-12-2021
Alınış
08:00
Bırakılış
18:30

Xanthos Patara Letoon Turu

Tarih, Deniz ve Macera. Antik şehir ve avrupanın en uzun plajı.


Tur Açıklaması

Hazırsanız sizi tarihi bir yolculuğa çıkarıp geçmişin kadim zamanlarında dolaştırmak istiyoruz.

Xanthos Patara Letoon Turu ile, zamanında bir çok farklı medeniyetin yaşadığı bölgede ilk olarak Likya’nın başkenti Xanthos’u ziyaret ediyoruz. Kınık Beldesi’nde yer alan antik şehir, Xanthos Nehri (günümüzde Eşen Çayı olarak biliniyor) kenarında, iki tepe üzerinde ovaya hakim bir konuma kurulmuştur. Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil edilen Xhantos Antik Kenti’ni dolaşırken, Eşen Çayı kenarından yükselen surlarla çevrili Likya akropolünü ve kuzeyindeki daha geniş ve yüksekte yer alan Roma akropolünü görebilirsiniz.

Xanthos Patara Letoon Turu’nun ikinci rotası, su perisi Lykia ile beraber Apollon’un oğlu Paturus’un kurduğu Patara Antik Kenti’dir. Patara Plajı ise Türkiye’nin 1500 metre ile en uzun plajı olarak bilinmektedir. Çölü andıran kumları, mis kokulu çam ormanları ve pırıl pırıl deniziyle ünlü Patara’da yer alan antik kentin bir kısmı kumlar altında kalmıştır. İncecik gri kumlarında yürürken daha önce yaşamadığınız farklı bir hissiyata bürünecek, upuzun kumlarda gezinmenin tadını çıkaracaksınız.

Öğle yemeğinin ardından topladığımız enerji ile Xanthos Patara Letoon Turu’na Likya Birliği’nin çok önemli kentlerinden biri olan Letoon Antik Kenti ile devam edeceğiz. Xanthos ile birlikte Unesco’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan kent, içerdiği antik değerler açısından büyük önem taşımaktadır. Likya dilindeki en önemli ve uzun metinlerle örülü taş yazıtlar bu kentten çıkarılmıştır.

Siz de tarihi bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Xanthos Patara Letoon Turu’na katılın.

Xanthos Patara Letoon Turu - Geçmişin İzinde Farklı Bir Yolculuk


Ücrete Dahil Olanlar

Ulaşım, Rehberlik, Sigorta, Öğle yemeği


Ücrete Dahil Olmayanlar

Giriş Ücretleri


Yanınızda Getirin

Şapka, Mayo, Güneş Kremi, Güneş Gözlüğü


Kaya Yachting