MY Tui Sensimar

Başlangıç:
Fethiye
Bitiş:
Fethiye
Süre:
8 gün / 7 gece

MY Tui Sensimar

KategoriTam Pansiyon Plus

Sezon Başlangıcı
06-05-2019
Sezon Bitişi
21-10-2019

...

MY Tui Sensimar

Ziyaret Edilecek Yerler

Fethiye, Ölüdeniz, Göcek Koyları

1. gün

Fethiye Limanı

Saat 15:00 Fethiye ofisimizde toplanılır. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye Limanında teknede yapılmaktadır.

2. gün

Ölüdeniz Gemiler Koyu

Sabah yola çıkılır ve güzel bir koyda öğle yemeği servis edilir. Daha sonra Ölüdeniz'e demir atılır. Ölüdeniz naif ve sakindir. Anlayacağınız benzersiz altın sarısı kumsallarıyla, çam kozalaklarının sarıp sarmaladığı yollarıyla ve turkuaza çalan deniziyle yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bir tatil noktasıdır. 

Eskiden Aya Nikola olarak bilinen bölge günümüzde Gemile olarak da adlandırılıyor. Bizans dönemine ait kilise kalıntıları da adanın en dikkat çeken parçaları arasında yer alır. Antik bir yürüyüş için sağlam ayakkabı burada esastır.  (Dileyen misafirlerimiz için ekstra - 4 TL) Akşam yemeği ve konaklama için Gemiler adasına geçilir.  


3. gün

Ölüdeniz - Ağa Limanı

Ağa Limanı, İnanılmaz güzel ve rahatlatıcı bir seyahat için demirlemekten zevk alacağınız ikiz koylardan oluşuyor. Dinlenmek, yüzmek, balık avlamak yada karada yürüyüş yapmak için son derece elverişli özelliklere sahip. 

Koyun hemen arkasındaki yumuşak patikayı izleyerek yaklaşık bir saatlik yürüyüşle Likya'nın antik Lydae kentine ulaşabilirsiniz. Bu güzel koy aynı zamanda konaklama yapacağınız yer olacaktır.

 

4. gün

Aga Limanı - Ekincik

Gün doğarken teknemiz iki saat süren yolculuktan sonra Dalyan Nehri'nin ağzına yakın bir Ekincik Koyu‘na ulaşır.

Arzu eden yolcularımız nehir tekneleriyle Dalyan Kaunos turuna katılabilirler. Nehir sularında yol alırken dağlara oyulmuş kaya mezarlarını izleme şansını bulabilir ve çamur banyosu yapabilirsiniz, günün sonuna doğru Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurta bıraktığı İztuzu Plajı’nda yüzelebilir. (Dileyen misafirlerimiz için ekstra -Dalyan Gezisi) Gece Ekincik koyunda konaklama yapılacaktır.


5. gün

Ekincik - Göcek Limanı

Göcek, Türkiye'nin Fethiye Körfezi'nin uç kısmında bulunan doğal bir limandır. Dünyada Göcek Koyları kadar yeşilin ve mavinin birçok farklı tonunu görebileceğiniz hiçbir yer yoktur. Mükemmel yeşil sahilleriyle, cennet gibi koylarıyla ve turkuaz sularıyla Göcek'in ünü tüm dünyaya yayılmıştır. Deniz yönündeki güney kısmı hariç olmak üzere, yeşil çam ormanları Göcek'in etrafını sarmıştır.6. gün

Göcek Limanı - Tersane Koyu

Kahvaltıdan sonra Fethiye Körfezi'ndeki adaya demirleme yapılacaktır.  ''Tersane'' adasında eskiden gemiler inşaat edilirdi, körfezin güney ucunda Arymaxa Antik Şehrine ait kalıntılar vardır. Akşam yemeği ve konaklama Manastir Koyu’nda yapılacaktır.


7. gün

Fethiye Körfezi

Harika manzaralar eşliğinde kıyılardan geçerken elinizdeki soğuk içeceğiniz ile dinlenebilir veya yüzmek için son bir defa daha şansınızı kullanabilirsiniz. 

Kızıl Ada'ya demir atılacaktır .Bu adaya gün batımında kıyılarındaki kum ve çakılların kızılımsı renk alması nedeniyle bu ad verilmiştir. Küçük kumsalda yabani tavşanları, kaplumbağaları, kertenkeleleri ve sanşlıysanız yaban keçisi türlerini keşfedebilirsiniz. Adada deniz fenerinden başka hiçbir yapı yoktur. 

Akşama doğru çıkış bağlantı noktası Fethiye Limana hareket edilir. Bütün akşam Pitoresk Eski Şehrini keşfetmek için gezebilirsiniz. Konfor isteyenler taze deniz melteminin keyfini güvertede çıkarabilir. 

Akşam yemeği ve konaklama teknemizde yapılacaktır.

8. gün

Fethiye Yat Limanı

Yat Turu sonunda teknede yapılan güzel kahvaltının ardından saat 09.00'da tekne personeline ve diğer konuklara veda vakti. Misafirlerimiz tekneden ayrılırlar.

Ücrete Dahil Olanlar

Sadece Tui Seyahat Acentalari tarafindan satilmaktadir. Tam Pansiyon Plus (Cay-Su,Kahve 25 saat ücretsiz)

Ücrete Dahil Olmayanlar

Sadece Tui Seyahat Acentalari tarafindan satilmaktadir. Alkollu ve Alkolsuz icecekler.

Not

Bu yolculuk Tui Sensimar için organize edilmiştir ve satışları Orta Avrupa seyahat acentaları tarafından yapılmaktadır.

Kaya Yachting