Myra Turu

Yetişkin:
55 €
Çocuk:
40 €
Bebek:
0 €
Süre:
Tam Gün
Yaş Limiti:
0+

Myra TuruDoğa / Tarih


Otel veya tekneden ücretsiz transfer.
Geçerli Tarihler
01-04-2024 - 30-11-2024
Alınış
08:00
Bırakılış
18:00

Myra Turu

Antik çağlara yolculuk. Myra ve Noel babanın evi.


Tur Açıklaması

Bu sefer sizi tarihin heybetli dokusunun karşınızda yükseldiği, dini ve idari yapının izlerinin peşinde olağanüstü bir gezintiye çıkartıyoruz. Mistik mimariye sahip kiliseleri, kaya mezarları ve tiyatroları gezecek, batık şehirlerin üzerinde yüzebilmenin heyecanını yaşayacaksınız.

Myra Turu’nun ilk durağı Myra Antik Kenti, Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicholas’ın yaşadığı yer olarak bilinmektedir. Burada bulunan St. Nicholas Kilisesi, Hac merkezi olarak çok fazla sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu bölgede bulunan Kaya Mezarları ve Roma döneminden kalma tiyatroları gezip fotoğraf makinelerimize kaydettikten sonra Myra Turu’na, Çayağazı ya da diğer adıyla Üçağız Limanı ile devam ediyoruz.

Bölgeye has ahşap tekneler ile sizi mavinin türlü tonunu görebileceğiniz bir yolculuğa çıkıyoruz. Tur boyunca batık şehri izlerken, geçmişin sular altında kalan görüntüleri ile büyülenecek, kazı yapılmadığı için tarihi geçmişi hesaplanamayan Kekova’nın etrafındaki kalıntıların arasında ilerleyeceksiniz.

Denize inen merdivenlerinin, yarısı suyun altında kalan evlerinin ve batık şehrin silüetinin arasında ilerlerken, hava koşulları elverişli olduğu taktirde bu gizli tarihin üzerinde yüzme şansını yakalayabilirsiniz.

Tarih, deniz, öğle yemeği ve geçmişin parlak yüzeyinde unutulmaz bir yolculuğa hazır olun.

Myra Turu - Antik Şehrin Mistik Dokusunda Yapılan Gezinti.


Ücrete Dahil Olanlar

Ulaşım, Rehberlik, Sigorta, Öğle Yemeği


Ücrete Dahil Olmayanlar

İçecekler, Giriş Ücreti


Yanınızda Getirin

Şapka, Mayo, Güneş Kremi, Güneş Gözlüğü


 Yat Kiralama Fethiye & Motoryat Kiralama | Mavi Yolculuk