Saklıkent Turu

Yetişkin:
39 €
Çocuk:
15 €
Bebek:
0 €
Süre:
Tam Gün
Yaş Limiti:
0+

Saklıkent TuruGezi Turları


Otel veya tekneden ücretsiz transfer.
Geçerli Tarihler
01-04-2024 - 30-11-2024
Alınış
08:00
Bırakılış
16:00

Saklıkent Turu

Kar sularının gizli cennete doğru aktığı nokta. Doğa harikası bir kanyon.


Tur Açıklaması

Sizleri, binlerce yıl önce jeolojik çatlamalarla oluştuğu tahmin edilen, uzunluğu yaklaşık 18 km, yüksekliği ise ortalama 200-600 metre arasında değişen Saklıkent’in derin ve değişken dokusunu yaşamaya davet ediyoruz.

Saklıkent Turu’na, Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Tlos Antik Kenti’nden başlayacağız. Likya Bölgesi olarak bilinen coğrafyanın en eski yerleşim alanlarından biri olarak kabul edilen mistik kent, stadyum, hamam, tiyatro ve mezarlarla çevrilidir. Kayalara oyulmuş tapınak mezarların arasından geçip Tlos Kalesi’nin tepesine çıktığınızda, tüm ovayı net bir şekilde izleyecek, tarihin yaşanmışlıklarını bulunduğunuz an içinde hissedebileceksiniz.

Sonrasında turumuza coşkun suların üzerine kurulmuş olan Saklıkent Kanyonu ile devam ediyoruz. İlk olarak bizi, güçlü bir sesle birlikte Eşen Çayı karşılıyor. Buz gibi kar sularının kaynağından çıkıp ayaklarınızı donduran bir akarsuya dönüşmesine tanıklık ederken, vadinin derinliklerinden gelen çağrıya yanıt vermek isterseniz, üstünüzde uzanan kayalıkların arasından ilerleyebilirsiniz. Ya da yöresel kilim ve yastıkların serildiği divanlarda oturup ayaklarınızı buz gibi suya sokabilir, alabalık ve gözlemenizi söyledikten sonra uzanıp Eşen Çayı’nın şarkısını dinleyebilirsiniz.

Saklıkent Turu - Derin Yamaçlarda, Tarihin Sayfalarında, Suyun Akışında Yolculuk


Ücrete Dahil Olanlar

Ulaşım, Rehberlik, Sigorta, Öğle Yemeği


Ücrete Dahil Olmayanlar

Rafting, Fotoğraf ve Video Çekim Ücretleri


Yanınızda Getirin

Şapka, Mayo, Güneş Kremi, Güneş Gözlüğü


Kaya Yachting